| Midia a întrebat:

Hei! Vreau sa imi renovez bucataria si nu stiu ce sa fac. Am de ales intre cuptor electric si plita pe gaz sau cuptor si plita electrica sau aragaz electric. Voi ce ma sfatuiti? Cum e mai bine si indicat si econom?

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

E vorba si de cat de des gatesti, eu am ramas pe aragaz si cuptor pe gaz.
Am gatit si la plita pe gaz la un verisor mi se pare mai buna decat cea electrica, cuptorul in schimb as opta pentru :

https://www.emag.ro/......DZR84MBBM/

regis
| regis a răspuns:

Eu unul as opta pentru cuptor electric si plita pe inductie.

| cristi202 a răspuns:

Economic, ergonomic, estetic - plita pe inductie. Scuze ca nu e intre optiunile tale. Dar, de cand o am, pot spune ca e fantastica. Iar daca vrei sa coci si prajituri, un cuptor mic electric va fi de ajuns. Electric neaparat, coace mai bine pentru ca distribuie mai bine caldura. Asa am acasa, si sotia mea e extrem.de.multumita.

| crytonford a răspuns:

Aragaz pe gaz. costurile de consum la aragaz electric sunt foarte mari