| antrebarisiraspunsuri a întrebat:

Imi puteti recomanda ceva elemente cozy pentru sufragerie? Ceva asa in stil american care sa dea sentimentul de caldura, siguranta, liniste... Nu stiu sa va dau un exemplu, poate un tablou, niste lumini ceva. Astept recomandarile voastre happy multumesc

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cumpara accesorii din lemn, beculete pe care le poti pune deasupra canapelei ori bibliotecii si lumanari. Te poti inspira si de pe pinterest.

Răspuns utilizator avertizat
| NisipLaMare a răspuns:

Iti recomand peretii rosii mat si ceva ce se asorteaza cu rosu.

| mirinda34 a răspuns:

Incearca sa folosesti culorile rosu inchis, galben auriu, portocaliu, bej, gri pentru lucrurile pe care le vrei. Eu am draperii galbene aurii si perdele cu rosu si galben, iar ele fac lumina foarte cozy in toata camera. Prietenii mei imi zic ca parca sunt in rai când se face toata camera galbena datorita lor. Am si tablouri cu aceste culori, led-uri, covoroare, ghivece, obiecte decorative, fețe de masă deci m-am invartit in jurul lor ca sa fie cozy. Daca nu iti plac aceste nuante, cumpara mai multe lucruri care sa aiba aceleasi culori ori nuante asemanatoare, ajuta mult sa nu fie 100 de culori in camera. Poti sa cumperi si lucruri cu fete zambitoare (am vazut la pepco ghivece de exemplu) sau obiecte decorative de culori mate.

| Lali15 a răspuns:

Puteți contacta un interior designer care sa va evalueze sufrageria și va poate da soluții, sugestii. Dacă doriți va ajut și eu.