| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce ati prefera dintre un apartament in centrul Bucurestiului, dar mic, urat, cu mobila veche si icoane pe pereti si un apartament frumos, nefolosit si spatios dar mai la marginea Bucurestiului?

Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Cel mai bine il iei pe cel din marginea Bucurestiului.
Numai gandul la acele icoane imi da fiori rolling on the floor (cine stie de ce or fi puse acolo? poate mascheaza ceva... )
Mai bine unul frumos.Decat sa stai undeva unde iti displace...

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La margine & servici tot asa la marginea orasului. Mult haos in trafic prin capitala inclusiv metroul acolo mai mangai un cûr de femeie o gaura asa laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

In ce context?
ai masina?
este spre marginea aia a B?
ce margine a B e?
apartamentul din centru nu poate fi renovat?
faci naveta?
care e mai aproape de locul de munca?
cat sunt chiriile? sau costul de achizitie?
care e costul intretinerii?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

- Am doar permis, masina inca nu.
- Care e marginea "aia"? laughing
- Militari. Nu stiu daca evchiar la margine dar nici ultracentral nu e.
- Nu poate fi renovat, este vorba doar e inchiriere.
- Nu. Vreau sa lucrez de acasa si nu e nevoie de naveta. Dar o sa cam fac "naveta" ca merg si eu la un mall... sad
- Vreau sa lucrez de acasa.
- 200-250€
- Nu stiu.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, m as alege pe ala din Militari. Daca lucrezi de acasa ai nevoie de spatiu ai comfort. Plus militari e plin de supermarket uri ai de unde te aproviziona

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Apartamentul ala mic, urat, o renovare zgarcita si rapida, apoi dat in chirie.
Sa locuiesc eu in Bucuresti nu cred ca se pune problema, nu am gresit nimanui cu nimic.

| Celcestietot a răspuns:

Pe cel de la margine.