| LoCkUpp a întrebat:

Mi-a venit la factura de la curent de platit -56 de lei, poate sa fir vreo greseala?

Răspuns Câştigător
| FABULOSUL6000 a răspuns:

E ok, nu platesti nimic luna asta.Contorul se citeste odata la 3 luni, iar in rest se face o aproximare.In cazul de fata ai platit mai mult si din banii pe care i-ai dat in plus s-a platit automat factura asta.

7 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Au recalculat si se pare ca ai dat mai mult cu 56 lei, luna ce vine vei plati mai putin cu 56 lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e o greseala, e probabil recalcularea dupa ce ti s-a citit contoarul

| horia2012 a răspuns:

E recalculare. Ai un rest de plata de 56 lei. Sau cel mai bine du-te la un centru ENEL, EON si te lamuresti, dar asa mi-a venit si mie cu - 3 lei. M-am dus si cand am scanat factura (codul de bare) era 3 lei ( nu -3 lei). Du-te si plateste.

| Intruder19 a răspuns:

Nu e nici o greseala, s-a facut recalcularea si a iesit ca ai platit mai mult lunile trecute si luna asta nu ai nimic de platit.

| Kenya a răspuns:

Nu,e chiar noroc, s-a facut o recalculare.

| ardei795 a răspuns:

E mai bine, trebuie sa-ti dea ei bani. Priveste pozitiv.

| DarkUser a răspuns:

Da este o sansa foarte mica sa fi fost o greseala dar rar se intampla...Sau poate ai economisit curent fara sa-ti dai seama.Pe internet se pot gasi tehnici prin care poti plati mai putin la curent.(Asta in caz ca data viitoare vei plati mai mult)