| Rienmedire a întrebat:

O data la cat timp se uda florile? Dau funda

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

La 7-14 zile, depinde și ce fel de flori.

| Dintrebare a răspuns:

Daca stau in soare chiar zilnic. Daca nu, o data sau de 2 ori pe saptamana. Dar cel mai mult depinde despre ce flori vorbim. Cel mai bine cauti pe google cum se ingrijeste fiecare in parte.

| Cucumberus a răspuns:

Este o intrebare destul de ambigua, pentru ca depinde foarte mult despre ce flori/plante vorbim. Majoritatea se uda oricum macar o data pe zi.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Cucumberus):

EXACT asta voiam sa scriu si eu
flori de apa cum ar fi lotus-ul... NU SE UDA, sunt tinute direct in apa (deci apa 24/24h pe zi)
flori de, desert, cum ar fi flori de cactus si altele, ca nu le uzi doar la cateva luni, ci chiar la chiar la cativa ani

deci... CE FLORI?!?

| Rienmedire explică (pentru Zuzu1991):

Celelalte in afara de cele mentionate mai sus de tine

| Maria350 a răspuns:

Odată la doua zile pentru vara de 2 ori pe săptămână iarna toamna de 3 ori pe săptămână iar vara la fel că toamna sau chiar de 4 ori pe săptămână dar mai bine de 3 ori pe săptămână.