| genygeny a întrebat:

Sal as vrea sa fac o pictura pe perete in sufrageri, are cineva o idee unde sa caut sa ma inspir cat de cat, sau sa pun un tapet pe un perete? doar un singur perete vreau

Răspuns Câştigător
| tee a răspuns:

Pictura pe perete este placuta, dar ai nevoie de un artist, sau cineva care se pricepe, iar cand te vei satura de ea si o vei acoperi cu un strat de lavabil toata acea "opera" de arta va disparea pentru totdeauna. Un fototapet este un fototapet, poti sa-l schimbi de cate ori vrei cu altceva.
Eu am in camera mea, in apartamentul parintilor mei doua desene facute de mine pe pereti, unul cu un inger si unul cu un leopard (nu au nici o legatura). Le-am facut cand aveam 14-15 ani; au trecut de atunci multi ani, vreo 15, nu s-a zugravit pana acum, dar ai mei vor sa o faca, insa le este foarte greu si mai ales mie, sa stearga pentru totdeauna acele desene (sunt desene/picturi in tus negru- in marime naturala). Nu vor mai exista. Intradevar este o alta poveste...este opera mea de arta.
Am mai facut la o gradinita picturi cu poze din povesti si animale pe toti peretii, daca m-as duce acum si nu le-as mai gasi acolo mi s-ar rupe sufletul. Este o bucatica din mine lasata pe niste pereti. Poate ca cineva care nu a facut asa ceva nu intelege asta. Deja am intrat in lucruri prea sentimentale, cand tu ai cerut un raspuns simplu. Imi cer scuze.
Este mult mai frumoasa si de efect o pictura reusita, decat un fototapet, dar este mult mai usoara varianta cu fototapentul.

16 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Poate acest link sa te ajute sa-ti faci o idee.Are mai multe galerii cu picturi murale http://www.kabotin.ro/produse/PICTURA%20MURALA.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as picta niste flori de floarea-soarelui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca acest site te va ajuta, deoarece ofera lucrari originale, care nu incarca prea mult peretele, si in plus, asigura un ambient placut. http://picturadecorativapepereti.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pictor si as putea sa te ajut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu bot mai sa bictez beretele tau, uite aici ce stiu sa bictez http://pepigallery.blogspot.com/ sau ma rog ce blace la tine mai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ti-ai gasit artisul pentru ati face sufrageria? eu sunt din arad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.kryssart.webs.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu as putea sa te ajut daca inca mai vrei! Depinde ce vrei sa faci daca e ceva foarte sofisticat nu ma aventurez! ramonittta@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
la stickere decorative te-ai gandit? sunt modele interesante si variate. Cei de la BeeStick au o gramada. Eu i-am vazut pe facebook : http://www.facebook.com/beestick.sticker.decorativ.ro
Wizzblub

| darkb0y a răspuns:

Geny acu depinde si de ce iti place si te intereseaza pe tine un film o poza de familie artistul unei melodi

| iulik27 a răspuns:

Buna ma numesc Iuliana Ivancencu si sunt pictor de meserie, daca vrei sa colaboram suna-ma la nr 0767959275

| danursu05 a răspuns:

Salut, aici gasesti lucruri extraordinare pentru ideea ta, mai eles pentru partea de pictura. Succes
http://www.armon.ro/portofolio/arts/wallpainting/1_1.html

| roca a răspuns:

Sal, eu cu asta ma ocup(www.desenepereti.com)

| alinasuarasan a răspuns:

Buna. eu ma ocup cu picturi pentru pereti de ceva vreme si pot sa iti spun ca stikerele sunt o solutie, dar aspectul plasticului nu e ok, mereu. Daca vrei sa vezi niste picturi facute manual, pot sa iti arat un catalog. Cauta-ma la adresa de mail hiddenparkk@yahoo.com

| Petrisor_Petre_1988 a răspuns (pentru alinasuarasan):

Bună pentru cei interesați care vor un decor an cameră bucătărie baie eu sunt aici mă ocup cu așa ceva de când eram mic și acum am ajuns la stagiul an care pot transforma camera un colțișor de relaxare mă puteți contacta la telefon 0730688909 această meserie mă relaxează mă eliberez de gânduri și o fac din tot sufletul la preț nu mă gândesc asta depinde de om nu sunt genul de persoană care să profit o fac din plăcere puteți să mă găsiți și pe Facebook Petre Petrișor vă aștept