| Quazar a întrebat:

Salut, a folosit cineva la soba siliconul rosu de la ceresit pentru sobe? am dat intre un cuptor si soba ca iesea fum pe acolo si dupa ce am dat focul in soba a inceput sa devina greu de stat in incapere, dupa am vazut ca scria la intarire elibereaza acid acetic. vreau sa stiu daca elibereaza doar o data sau de fiecare data cand aprind focul in soba. Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mirosul ests in timpul evaporarii.
Dupa uscare dispare mirosul.

| IKugaI a răspuns:

Eliberează doar prima dată pana se usucă, dacă începe și iasă fum mai târziu înseamnă că nu ați izolat bine cu silicon între soba și cuptor