| Patrick111 a întrebat:

Salut,am 21 de ani,locuiesc singur si de cateva zile aud sunete in pod,am verificat sa vad ce este dar nu am gasit nimic,am pus camere de filmat si am vazut tot felul de soareci,am pus capcane peste tot si am reusit cu succes si cam o saptamana nu am auzit nimic, dar dupa aia au venit alte sunete, mai tari, de parca erau de ceva mai mare, cand auzi sunete poti sa iti dai seama cat de cat daca este mare sau mai mic. De exemplu eu imi dadusem seama din prima cand am auzit soareci, se auzea un fel de scheunat sau ma rog, un sunet de razatoare dar acum aud un fel de(aaaaaahaaaaaaaaha)cam asa(nu stiu cum sa explic lol)ce mai ciudat este ca am montat iarasi camerele si tot se aude sunetul. Ieri de exemplu pe la vreo 11:30 m-a scos din pepeni sunetul si m-am dus sa mai verific,m-am dus in pod si nimic, sunetul nu se mai auzea, ddarr cand am stins lumina s-a auzit cel mai tare sunet, m-am speriat atat de tare incat nu am mai coborat cu scara direct am sarit si sunt convins ca iarasi o sa aud sunetul dar nu am curajul sa intru in pod si pe camere nu se vede nimic sad ce sa fac?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune o cruce sfintita in pod si vezi daca se mai aud zgomote ciudate.

| Patrick111 explică (pentru mgtow):

Poate am sa fac asta, din moment ce sunetul nu vine de niciunde s-ar putea sa meargăhappy

| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara-ti o pereche de buretei de la farmacie si bagati-le in urechi ca sa dormi usor, in felul asta rezolvi toate problemele cu zgomotele.

| Wordofthat999999 a răspuns:

Poți oferi mai multe detalii despre respectiva casa? Nu știu dacă este vorba de legături paranormale... dar poate o fi curentul sau vântul ceva. Mergi cu cineva sus în pod și montează acele camere din alte direcții poate o sa observi ceva...

| Patrick111 explică (pentru Wordofthat999999):

Casa am cumparat-o de la un proprietar care a vrut sa se mute in oras, pe o strada in care sunt foarte putini oameni, am sa incerc sa montez camerele in alte directii daca am curaj si podul este foarte bine facut, nu are gauri, crapaturi etc.si chiar am sa il sun pe cineva sa montez, mersi de raspuns!

| Wordofthat999999 a răspuns (pentru Patrick111):

Poți te rog sa mi spui dacă ai pus filmări pe YouTube? Am văzut în una din intrebari ca asta vrei sa faci. Cum se numesc pe YouTube?

| Patrick111 explică (pentru Wordofthat999999):

Nu am facut un canal de Youtube dar o sa fac, chiar asta intentionam, dar o sa postez maine un video, promit, azi am treabahappy

| Patrick111 explică:

Scuze,azi nu fac video pentru ca nu se aude nimic,dar am sa fac cand o sa aud sunetele foarte tare, chiar vreau sa fac, sa nu credeti ca mint sau ceva dar azi nu pot si poate nici maine, depinde cand se aud sunetele, multumesc pentru sfaturi