| anul a întrebat:

Salut am gasit un guster care are picioarele din spate ranite si nu poate sa mearga decat cu cele din fata.mam hotarat sa il pastrez dar nu sti ce sa ii dau sa manance si nici cum sa il cresc doresc orice fel de sfaturi

1 răspuns:
| ALGator a răspuns:

De preferat un mic terariu in care pe o parte din el bate si soarele. Fiind animal cu sange rece are nevoie de energie termica din afara.
Ca mincare rime, insecte, carne in suvite mici.

Cind se vindeca e bine sa ii dai drumul. S-ar putea sa nu reziste in captivitate.

Nu e periculos, veninos, cum se teme lumea. La inceput incearca sa muste putin, de frica, din stres dar se linisteste.