| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o casa in construcție aproape de finalizare, am televiziune de la Digi și vreau și internet, cât durează toată operațiunea după ce semnez contractul?

2 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Eu recent m-am mutat de la casa la apartament.
Astazi am fost pentru a face cerere de mutare(aproximativ ora 10/11), si la ora 12 deja m-au sunat daca sunt acasa sa imi mute serviciile.
Dureaza foarte putin la Digi, si nu prea ai probleme.

| Doja a răspuns:

Pentru internet contractul incepe din momentul in care oamenii iti intra in casa. Teoretic instalatorii ar trebui sa se prezinte intr-o saptamana sau doua maxim sa traga cablul.

Daca totusi nu o fac, poti sa aduci un serviciu concurent si cine intra primul in casa castiga.