| NARCISOng a întrebat:

Salut, am un aparat chinezesc WAXIBA de aproape un an și nu mai tine bateria, ce sa fac, îmi puteți spune cum sa îl fac pe direct, sa fie alimentat direct la 220v, merge doar sa ii scot bateria și el nu o sa mai încarce și o sa meargă pe direct sau cum? Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Îi cumperi acumulatori NiMH și îi încarci; folosește două seturi - ca să ai unul gata când cel în uz se descarcă.

| Eduard_Barbu_1970 a răspuns:

Un alimentator care sa-ti de-a numarul de volti cat are valoarea bateriei sau acumulatorului. Legi sau lipesti plusul si minusul alimentatorului la plusul si minusul bateriei.