| EnvyU a întrebat:

Salut, cum se desface un stecher? Nu vad nici un surub, sunt doar tablitele alea mici paralele.
Trebuie sa incerc sa le scot si apoi o sa se desfaca?
Vreau sa schimb un stecher ruginit cu altu de la un aparat care nu il folosesc.

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Nu se desfac, sunt turnate, cele care se desfac au un surub in interior.

Taiele pe amandoua si leaga-le pe culori.

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Daca nu are surub vizibil cel mai probabil e turnat/capsulat cu ultasunete.

Daca e cu impamantare la taiere o sa ai 3 fire impamantarea fiind de obicei galben/verde(bicolor)

http://www.euconstructor.ro/2011/12/cum-se-monteaza-stecarul/

| HDR10 a răspuns:

Daca nu are surub inseamna ca nu se pot desface. Cel mai bine ar fi sa-l inlocuiesti cu altul nou