| cermean a întrebat:

Salut,
Se poate pune lama mai mare(de 35cm sau 40 cm)pe un stihl MS170 cumparat din magazin cu lama de 30cm?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da, au aceeasi prindere.

| cermean explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Multumesc pentru raspuns!

| relian a răspuns:

Fierastraul ala MS 170 este unul pentru gospodarie, asta asa ca informatie si ca lama, poti pune pe el lama de 30 cm sau de 40 cm, asta recomandat de fabricant.Alte informatii daca vrei cauta la www.stihl.com si poti alege america sau europa cas cam la fel si iti da detalii citi cm cubi are motoru ce fel e motor este, ce putere.De ex asta ce ai tu 30.1cc -1.3 KW -3.9KG - Mai spuend e lant de cita benzina ncape, ulei chestii deastea.Deci alea sunt lamele ce merg probabil ca putere a motorului, pentru ca s-ar potrivi si alte lame daca nu cumva or fi alea mai lungi si mai late, nu stiu, dar pot verifica.Insa daca fabricantu spune 30 si 40 cm aia e aia pui daca vrei sa o ai mult timp.

| popa07ady a răspuns:

Da! Iti recomand oregon.