| ZoLd a întrebat:

Am o casa veche are cam 100 de ani este din lemn și o parte a holului din cărămidă, are aprox 35mp.
Deoarece am construit alta vreau sa o demolez.

Știe cineva cam cat ar costa autorizația de demolare?

Transportul moluzului și etc le fac eu
Mulțumesc funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cred ca ti-i mai bine daca ceri autorizatie de renovare.
Autorizatia de demolare poate costa cca 10% din valoarea constructiei existente.

| ZoLd explică (pentru Bula):

Pentru ce autorizatie de renovare daca eu vreau sa o demolez?
Este langa casa cea noua si nu doresc sa o tin in fata acesteia. Iti dau o poza daca este nevoie

| Bula a răspuns (pentru ZoLd):

Cu aut. de renovare puteai sa construiesti si noua casa in locul celui vechi.
Costul aut. de demolare il poti afla de unde ai primit si ceea pentru constructie.

| ZoLd explică (pentru Bula):

Nu ai inteles, eu deja am construita noua casa langa cea veche, si aceea este in fata ei
http://imgur.com/a/qApk5

| Bula a răspuns (pentru ZoLd):

Eu am ointeles perfect, poate tu nu ai inteles la ce m-am referit eu.