| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune/sigure/accesibile cartiere din Bucuresti? Dar cele mai periculoase?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Colentina cel mai bun si mai sigur.
Nasoale : Ferentari si Berceni de la Piata sudului incolo.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu e chiar cum se spune in raspunsul castigator.
Pantelimon e cel mai periculos, statistic vorbind. Apoi Ferentari si Berceni.
Iar ca siguranta, Aviatorilor, Tei, Militari, Titan. O spun pentru ca cunosc Bucurestiul foarte bine, am avut servici de teren, si 12 ani am lucrat cand intr-o parte, cand in alta a lui.
Hai sa iti dau si un exemplu din viata personala. In Pantelimon intr-o seara mi-a fost smuls telefonul din mina, in Militari, la mall la Afi, cand mi-am uitat telefonul pe suportul de pe bicicleta, doi tineri au avut grija de el sa nu il ia cineva, un baiat a ramas cu el, o fata a pornit in cautarea mea. Noroc ca mi-am dat seama dupa nu mai mult de un minut. E o diferenta, nu? Si e reala, dupa cum am zis, si statistica o confirma.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Multumesc foarte mult pentru raspuns, mi se pare foarte util!

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere! Ma bucur ca iti este util.