| MitzaMihaii1997 a întrebat:

prinde lavabila peste polistirol eco?

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Nuuu! Se pune plasa, se gletuieste grosier, apoi fin si dupa uscare se aplica lavabila diluata cu 10 % apa, apoi nediluata!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Lavabila prinde foarte bine pe polistirol.
Daca nu l-ai dat inca, pana este umed il poti finisa cu un burete ud, sa dispara urmele de la gletiera. Bineinteles ca gletuit ar iesi mai fin, insa de prins prinde si direct lavabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu se face asa ceva.Foloseste plasa si adezivul special pentru polistiren daca vrei sa facu un lucru care sa reziste.Mult noroc.

| regis a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa dea cu adeziv pentru polistiren peste polistirol? Pai polistirolul ce e?

| ChrissD a răspuns:

Trebuie mai intai sa pui plasa si dupa sa dai cu putin gled iar dupa ce se usuca adauga lavabila sau poti folosii polistiren.

| bamboochea a răspuns:

Direct pe ea nu cred! trebuie sa aplici o mana de ceva! ex: tingi, glet! ce vrei!