| lilskies a întrebat:

Salut, vreau sa incep sa renovez casa
Dar ce renovez prima dată exteriorul dau interiorul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! De obicei cand faci o casa faci mai inai INTERIORUL.Da, sigur.Prima data se fac peretii, tecncuiala acopersiul etc dar dupa ce are o forma bine definita poti incepe sa faci interiprul.Deoarece interiorul unde locuiesti e mai important si abia cand termini camerele si ce mai e pe acolo vopsesti si retencuiesti peretii si faci ce mai faci.Asa e si la renovare.Mai intai renovezi inauntru pentru ca e mai important si abia apoi renovezi afara si pui un alt strat de var, alte geamuri sau cum doresti tu sa o renovezi.

Spor! Sa mai faci si niste pauze sa nu te obosesti.Pup!

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti amuzant!

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Ma bucur.Eu asa gndesc.Cine nu...De fapt fiecare cum crede, nah

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaa! Dacă acoperișul e dus și ploua în casa, sa vezi ce fain e în casa la prima ploaie după renovarea interioara! La fel poate fi și în ce privește peretii, dacă sunt fisurati, apa de ploaie poate sa se infiltreze și sa ude peretii proaspăt zugrăviți. Eu as începe cu exteriorul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Auzi nenea, tu ai citit tot sau te-ai uitat doar la unele cuvinte? Am scris,, Prima data se fac peretii, tencuiala acopersiul etc dar dupa ce are o forma bine definita poti incepe sa faci interiorul."Citesti doar ce vrei si tot tu sari cu gura.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

OK. Scuze. Dar exprimarea ta e cit se poate de ambigua : "De obicei cand faci o casa faci mai inai INTERIORUL.Da, sigur.", "Mai intai renovezi inauntru pentru ca e mai important si abia apoi renovezi afara". În proporție de 75%, răspunsul tău da ideea ca e mai bine sa începi cu interiorul. Ai zis și de ce: "Deoarece interiorul unde locuiesti e mai important si abia cand termini camerele si ce mai e pe acolo vopsesti si retencuiesti peretii si faci ce mai faci"
Ori, nu mai știu eu sa citesc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

La inceput am inceput sa zic de pereti, acoperis etc dar mnah, poate mi-a sters TPU cuvintele.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing laughing laughing
Pe aici, cuvintele nu se șterg asa ușor. Nu e FB sau Whatsapp. Hai, dacă mie nu mi - a fost greu sa îmi cer scuze, tu de ce nu vrei sa accepți ca ai greșit? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Pentru ca eu sunt mai greu de convins.Sunt fata, recunosc ca sunt incapatanata. Si da, stiu ca nu se sterg dar ziceam si eu =), tongue
Da, imi cer suze.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vine vara, lucră pă din afară!

| Zuzu1991 a răspuns:

Ce te doare?
sa te simti tu bine (interiorul)
sau sa vada vecinii (exteriorul)
nu judec... fiecare cu fetish-ul lui tongue