| cristi_1959 a întrebat:

Salutare am si eu o nelamurire.As vrea sa ma mut cu chirie undeva la casa la curte si as vrea sa stiu in afara de plata chiriei, lumina si alte cheltuieli cum le-as plati, iar iarna mai platesc ceva mai mult la chirie?

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Iarna platesti la caldura mai mult si s-ar putea ca celelalte cheltuieli sa intre in plata chiriei, depinde de "gazdoi".

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula in contractul de inchiriere, in afara de plata chiriei, se prevede si ca chiriasul va plati toate utilitatile - energia electrica, apa rece, apa calda, canalizarea, gazul si energia termica(daca este conectat la o centrala termica). La chirie nu platesti iarna mai mult, chiria este aceeasi pe toate lunile anului, doar ca o sa trebuiasca sa platesti incalzirea. Numai bine!

| cornel a răspuns:

Depinde. vorbesti cu omul respectiv si vezi cum te intelegi la pret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalzirea este un aspect care trebuie luat in calcul. Poate fi ori pe gaz cu centrala proprie, sau cu lemne. In ambele cazuri estimez un cost minim de 500ron pe luna.

| AlexSala a răspuns:

Andrei, nu prea ai dreptate. Pe timpul verii platesti maxim 30 ron gazele. Iar eu asta'iarna dand drumul la centrala seara pe la 7 am platit 300 - 350 ron.