| allex20n a întrebat:

Am si eu o problema cu centrala termica si dupa ce a fost "consultata" mi s-a zis ca trebuie schimbat termostatul. Problema e ca nu stiu daca trebuie sa iau un termostat anume (care e compatibil cu centrala) sau nu conteaza asta... Ma poate ajuta cineva? happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza. Ideea este ca daca nu te pricepi sau esti atehnic sa iei un termostat mai simplu sau daca da unul cu programare. Uita-te si pe aici: http://www.centrala-termica.ro/forum/viewtopic.php?t=11

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Merge chiar și fără termostat, dacă ai pe panou posibilitatea să reglezi temperatura apei și a agentului termic. Și da, orice termostat ar trebui să se potrivească.