| Minodor_Minulici_1995 a întrebat:

Salutare. As avea si eu o intrebare pentru cei care stiu
La o casa noua...ce se pune inainte " usiile" sau "parchetul"?
MULTUMESC

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ușile, ținând cont bineînțeles de grosimea parchetului si a izolației de sub el.

Bula
| Bula a răspuns:

Usile, sa nu-ti fure parchetul... big grin

| darrio2007 a răspuns:

Tocurile de la usi, apoi parchetul si abia apoi usile propriu-zise.

| relian a răspuns:

Pui ce doresti, asta daca casa aia a avut un plac dinante stabilit.
Adica sa se stie dinante ce usa, ce parchet se pune.Treb sa stii asta cel putin pentru usa de afara sau usile de afara, alea de la interior nu-i problema se mai poate taia din ele daca cumva parchetu este nitel mai inalt.
Dar ca idee toate astea trebuie stiute din start. Dupa poti sa pui ce doresti parchetu primul sau usa.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Normal se pune wc-ul? glumesc.
Se pune parchetul daca este vorba de o casa in constructie si dupa montezi tocurile la usi.

| eliancodrut a răspuns:

Usile.

| Vaicedilema a răspuns:

Daca se misca repede meseriasi ar fi bine de pus usa de la intrare imediat dupa ce incepe cu parchetul.