| emycraciun22 a întrebat:

Funda! Salutare iubitori de calculatoare. As dori sa imi cumpar un PC sau un Laptop de maxim 2400 RON, dar nu stiu ce sa aleg. as dori cat mai multe sfaturi, pareri... cel mai bun raspuns primeste funda...

Răspuns Câştigător
| Alberto97 a răspuns:

Astepta sa fie in stoc iar memoria apoi il poti cumpara http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/629842/

9 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Cu 2400 Lei poti sa-ti faci o configurare pentru un PC mai buna decat are un laptop in acelasi pret. Acum depinde de tine ce preferi mai mult. Laptop sau PC? Daca te joci mai mult, faci o configuratie de PC, daca e pentru office si jocuri din cand in cand, iei un laptop.

| emycraciun22 explică:

Configuratia sa fie mai buna ma intereseaza

| suffarstar a răspuns:

Mai bine iti iei pc desktop, cu banii aia iti cumperi avion de desktop, laptopuri-le nu tin la jocuri, se incing si se ard repede.

| emycraciun22 explică (pentru suffarstar):

Asa e! dar nu stiu sa imi fac configuratia

| suffarstar a răspuns (pentru emycraciun22):

Pai ai nevoie de cam 4 gb rami, un procesor Intel cu 4 nuclee, o placa video nVIDIA geforce gtx 460 http://www.sigmanet.ro/......I--id44285
,un hdd de 500 de gb, o sursa de 500 W, o placa de baza(iti sugerez sa iei placa de baza la un loc cu procu )Sper sa se incadreze in pret.

Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Iti recomand ca magazin sa mergi pe Mediadot, deoarece e serios, dar mai ales are preturi foarte foarte mici.
Uite de ex. procesorul i3 3220: http://www.mediadot.ro/......bridge-box

Bafta!

| Alberto97 a răspuns:

Multumesc de funda

| Gherghina_Andy_1990 a răspuns:

Eu zic să te duci la cel mai apropiat prieten care le are cu pc urile si sa te duci sa ti faci unup pe bucati... Te incadrezi in 2400lei bafta.