| Rex_Chimo_1989 a întrebat:

Salutare TPU
Am o insecta ciudata și oribila în casa numita Scutigera coleoptrata care nu ma lasă să dorm și vreau sa știu dacă este periculoasa pentru om. Îmi puteți spune ce sa fac pentru a o evita pana dimineața?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mergi la magazine care vând insecticide, ierbicide, etc. Acolo iti va da soluții în functie de cat de răspândită este aceasta insectă prin casă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa dai in casa cu un insecticid ceva si gata..ai rezolvat problema. Sau daca nu, o poti omorî

| cevdet a răspuns:

Doar una, sau mai multe din aceasta specie? Pentru ca asa cum te exprimi, inteleg ca este numai una, dar nu inteleg de ce nu o dai afara. Insa daca sunt mai multe, e necesara o curatenie generala, dupa care sa pui plase anti-insecte.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Nu este periculoasa. De fapt, este chiar folositoare, ea hranindu-se cu insectele daunatoare aflate prin casa.

| asdfgsgj123 a răspuns:

Dc nu o omori?