| Skizzi a întrebat:

Salutari TPU! Am citit undeva despre o planta, planta ce nu o gasesc de cumparat pe net. Planta se numeste uncaria tomentosa sau gheara pisicii/matei. As vrea planta in ghiveci. Macar seminte sau tuberculi(nu stiu prin ce se inmulteste). Deci va rog frumos, poate ma puteti ajuta. Dau si funda, ca de obicei!winking

Răspuns Câştigător
| Figaro69 a răspuns:

Nu cred ca vei avea sanse asa de mari sa o gasesti pe piata noastra, avand in vedere ca ea creste in zone tropicale, gen Amazon. Si nu ai cum sa o pui intr-un ghiveci deoarece e o planta agatatoare si folosita in medicamente. Mult noroc!

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Planta,,Gheara-pisicii" se gasesc unde cresc in zonele tropicale si salbatice din Peru si Brazilia!