| PlayerE7 a întrebat:

Salute TPU! Vreau sa vopsesc o sobă de teracotă, ea este de culoare maro si vreau sa o fac albă. O recomandare de vopsea albă rezistentă la temperaturi mari, se încălzește foarte tare pe care poate ați folosit-o.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vopsesti soba in alb, la incalzire se va decolora in pete maronii, dar se poate aprinde vopseaua si sa produca incendiu!
Daca doresti teracota alba, cauti una special facuta in alb. E drept, asemenea sobe albe sunt foarte scumpe.

| darrio2007 a răspuns:

Nu exista asa ceva pentru soba de teracota.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/33Y5diE
Trebuie, insa, sa cauti sa gasesti alba. Nu stiu daca exista asa ceva!

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana1312321 a răspuns:

Eu zic să nu o vopsesti deoarece vopseaua va crapa sau se va face pete de culoare in afara de nuanta data.