| HenzelsiHenzel a întrebat:

Scuze! Știu că pare o întrebare așa mai indecentă!
Dar îmi poate spune și mie cineva de ce mănâncă porumbeii iarbă? Așa fac mereu? Am trecut azi prin centru și am văzut!
Dau fundă!
P.S.: Vorbesc serios

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Multe animale care sunt de fapt carnivore cum sunt cainii sau pisicile si hrana lor NU include in meniu iarba, mananca din cand in cand putina iarba, care se pare ca ar fi buna pentru digestie. Probabil ca si in cazul porumbeilor din cand in cand se manifesta aceasta necesitate, sau acest obicei cel putin straniu. thinking

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vorbeai serios, nu puneai intrebarea la sectiunea de "dragoste si sex"!

| HenzelsiHenzel explică (pentru Violleta2022):

Nu aici întreb de porumbei?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Porumbeii și oricare animal de altfel își alege meniul potrivit necesităților, în mod instinctiv, nu raționează ca noi. Sunt păsări carnivore, de exemplu vulturii și pescărușii. Porumbeii de la praș sunt oportuniști mănâncă, ciugulesc de pe jos orice resturi alimentare căzute de la oameni. semințe din brazi, etc. Dacă mănâncă și iarbă este că simt nevoia instinctiv de substanțele nutritive care se găsesc în frunzele de iarbă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce nume ti ai ales, era Hansel si Gretel dar vad ca habar nu ai.

| HenzelsiHenzel explică (pentru CristiDinBucuresti):

Gretel e lame bro
Nu ai citit povestea?
Aia cu covorul magic și prințesa în turn

| Goete a răspuns:

Intrebare nu indecenta, ci de-a dreptul obraznica si perversa...
P.s. De ce ai ales categoria dragoste si sex, dragostea pentru iarba sau sexul cu porumbeii?

| HenzelsiHenzel explică (pentru Goete):

Nununununu
Dragostea pentru porumbei și sexul în iarba \(>¬

| Goete a răspuns (pentru HenzelsiHenzel):

Raspunsul tau este declarat castigator, imi placewinking

Răspuns utilizator avertizat