| Mara6392 a întrebat:

Știți niște plante curgătoare care le place umbra sau care nu sunt foarte sensibile și se pot ține un casă?

4 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Hoya carnosa, e destul de rezistenta, arata bine si face si niste flori roz in forma de stea cu textura de catifea.

| Standt a răspuns:

In afara de feriga, eu am in casa (si ii merge bine la umbra) Maranta fascinator. O planta decorativa prin frunzele sale. Dar nu este curgatoare. Am luat-o special pentru holul apartamentului.
Ca asta: https://www.happyhouseplants.co.uk/......2cm-x-25cm
dar a mea e mai bogata pentru ca se inmulteste mult si repede.

| RadioEREVAN a răspuns:

Impatiens sau pe romaneste Sporul Casei.

| Standt a răspuns (pentru RadioEREVAN):

Serios? Eu am tinut-o in balcon in plin soare. Si i-a mers bine.
Daca ii merge si la umbra poate mai iau una.