| Endita4689 a întrebat:

Unde aș putea dona niște ghivece de flori?
Oare la o florărie mi le primește?

15 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca sunt din lut, atunci spargele si lasale pe o alee ce nu ai piatra sau beton, ori dule printre plante prin curte.
Daca is din plastic, atunci punele in saci si la gunoi cu ele sau la reciclare, aia trebuie sa faci.
Nu este nimeni curios de ghivecele tale, nici de ar fi noi tot nu ar fi curiosi.

| Endita4689 explică (pentru relian):

Ghivecele sunt cu flori în ele. De aceea vreau să le donez. Nu vreau să moară florile.

| gabicoo a răspuns:

Le poți dona în capul trecătorilor de pe stradă!

| Endita4689 explică (pentru gabicoo):

Doamne ferește!

| Werrich a răspuns:

La oameni, la o școală, la o grădiniță.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Fapta pe care doresti sa o faci este minunata.

Poti incerca sa le duci la florarie, sau poti planta in fiecare ghiveci cate ceva... Daca stai la bloc, dupa ce dau plantele roade, le poti lasa la fiecare etaj sau pe balconul tau.

Sau poti intreba persoane din vecini...Cateva tanti de exemplu.
Daca nu gasesti nici cum pe nimeni, poti sa le lasi langa tomberoane, in plasute, pe fiecare in parte si un carton langa ele cu un mesaj: Ghivece, pentru cine doreste happy

Acestea sunt ideile mele. Mult Succes!

| Endita4689 explică (pentru Sophieka):

Ghivecele sunt cu flori în ele.
Vreau să le donez cu tot cu flori.
Ideea este că nu pot avea eu grijă mereu de ele, dar nu vreau să moară florile.

| dinaprilie a răspuns:

De unde esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-le la un cersetor daca au valoare macar de 5-10 lei, le da si isi ia ceva

| Tactuecelmaitare a răspuns:

Daca sunt în stare bună, probabil.

| pisc0tel a răspuns:

Du le la buna ta, o sa aprecieze happy

| Endita4689 explică (pentru pisc0tel):

Dacă te referi la bunica mea, ea este foarte în vârstă, nu vede bine și nu poate avea grijă de ele. Nu le vrea. : (

| pisc0tel a răspuns (pentru Endita4689):

Da ma bunica ta

| Endita4689 explică (pentru pisc0tel):

Deci varianta de a le duce la bunica este exclusă (vezi mai sus de ce).

| pisc0tel a răspuns (pentru Endita4689):

Daca nu s utilizate ghivecele cred ca pot fii duse fara nicio problema la o florarie