| Chriss_5780 a întrebat:

Vineri colegii mei, fiind vacanta m-au invitat in poiana brasov. Iam spus mamei si a spus ca nu ma va lasasad. Ei mereu ii este frica sa ne lase(eu si sora mea)undeva.acolo fiind si padure va dati seama.
Cum pot sa o conving?

Fundă

Răspuns Câştigător
| FeelTheRainbow a răspuns:

Esti din Brasov?
Si eu; x
Bhai... n-are nimic daca mergi in poiana, eu merg in fiecare week end cu prietenii
Spune`i ca e ff multa lume si n`ai ce sa patesti, din mmoment ce mergeti in grup
Bafta

4 răspunsuri:
| Elly55 a răspuns:

Ii promiti, ca daca va fi dezamagita este ultima iesire la care participi. Funda?

| Jadeite a răspuns:

Nu prea ai sanse s-o convingi. O sa observi cand o sa fi la randul tau parinte, ca nici tu nu ti-ai lasa copiii sa plece undeva singuri, e comportament parintesc absolut normal. Vestea buna pentru tine e ca de la 18 ani esti considerat adult si o sa te poti duce unde vrei. Oricum, parintii isi fac mereu griji pentru copii, si cand acestia sunt deja adulti de 20, 30 ani.

| BaseplateV1 a răspuns:

Auzi happy

Mai bine ascult-o pe mama ta ca nu este bine sa contrazici mamele happy. Mai bine las-o in pace ca se enerveaza si mai mult si stie ea de binele tau. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca merg toti prietenii, o implori... ii spui ca o iubesti :X. nu stiu big grin