| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt a 9-a și vineri, 30 august, de la 21:00, are loc o petrecere ca de început de an școlar pentru boboci cu toți cei din liceu, plus alți oameni străini care pot intra dacă plătesc bilet, iar mama nu vrea sa ma lase sa merg. Tata ma lasă și pe ea am încercat sa o conving cât am putut, dar nu vrea sa ma lase pentru ca e loc necunoscut (se tine într-un club) cu oameni necunoscuți (deși cunosc vreo 8 persoane). Mi-e frica ca dacă nu merg nu ma voi putea integra în clasa pentru ca eu nu sunt foarte sociabilă de fel, dar la petrecerea asta chiar simt ca as putea discuta și m-aș putea distra. Sincer vreau sa fac o impresie buna și nu as vrea sa lipsesc la petrecerea asta. Ce sfaturi îmi dați? Cum sa o conving? Eu sunt foarte cuminte și ea știe asta, dar ii e frica de băieții care s-ar putea îmbată, droga etc. FUNDĂ!

5 răspunsuri:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Dacă ești la profil cu medie mare, explică-i ca sunt copii care au grijă de ei. Intereseaza-te daca o sa participe adulți pe care îi cunoaște mama ta, care îi oferă siguranță că e totul ok. Spune-i ca daca, prin absurd, se intampla ceva ce nu consideri ok (alcool, droguri, bătăi, etc) poti pleca acasă oricand si ai prieteni de încredere lângă tine, care nu te lasa singură. Intr-adevar petrecerea este destul de importanta pentru ca majoritatea bobocilor vor face cunoștință acolo. Distractie plăcută!

| Anonima975 a răspuns (pentru Anonim9114562123):

Mulțumesc pentru sfaturi!

| Anonima975 a răspuns (pentru Anonim9114562123):

Sunt la filologie și am intrat cu 8, 00

| Anonim9114562123 a răspuns (pentru Anonima975):

Dupa parerea mea este o nota mare, nu ar trebui sa isi faca griji parintii tai.

| Anonima975 a răspuns (pentru Anonim9114562123):

Ei nu își fac griji ca as putea eu sa fac prostii, își fac griji pentru ce băieți sunt acolo și ce intenții au...