| Andu_6930 a întrebat:

Vreau sa pun 2, 3 garaje de beton prefabricate (6m L / 3, 5m l ),pe un teren si din acestea sa formez o locuinta, acoperis, izolatie, tot tacamul, am nevoie de autorizatie de constructie?

Răspuns Câştigător
| antonG a răspuns:

Teoretic cred ca ar trebui autorizatie (asa da de inteles legea 50/1991), chiar daca pretinzi ca imobilul ar avea caracter provizoriu.

O casa foarte faina din garaje prefabricate, care a castigat premiul Bienalei de Arhitectura de la Bucuresti (in 2012)
http://www.bnab.ro/2012/proiecte/1/345/