Întrebare recomandată | figure a întrebat:

Week-endul asta intentionez sa fac o mica petrecere cu niste prieteni, in aer liber (am un teren la marginea Bucurestiului, amenajat destul de dragut, dar fara casa).

Problema este ca seara sunt foarte mult tantari. As aprecia niste sfaturi pentru a face situatia "suportabila"!

Răspuns Câştigător
| teapz a răspuns:

Poti cumpara bratari anti -tantari. Ele ii atrag si apoi ii omoara.Nu le fac rau oamenilor pisicilor sau cainilo.r. Eu am avut

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu gresesc, fumul alunga tantarii... Si cred ca s-ar potrivi un foc mare de tabara. Ar crea o atmosfera deosebita si va scapa si de tantariwinking
Distractie placuta!

| figure explică (pentru anonim_4396):

Da. Si eu m-am gandit la asta. Nu sunt convins cat de eficient este, dar probabil ca mai trebuie combinat si cu alte lucruri...

| LIN2010 a răspuns:

Apicarea unui insecticid puternic este eficienta, dar poate fi riscant, asa ca uite alte metode http://www.feminis.ro/......tari-32780 http://gradina.acasa.ro/......81175.html

| Awwwww a răspuns:

Sunt prin farmacii sapunuri si spray-uri anti-tantari care miros chiar bine, si cred ca e mai usor sa le folosesti decat un foc de tabara, zic eu. happy

| Haosen a răspuns:

Gasesti in multe farmaci spray-uri anti-tantari.

| Adam_Dorin_1990 a răspuns:

Exista niste discuri care le desurubezi ca pe coaja de portocala apoi la dai foc... fumul goneste cam orice...si nici nu miros naspa http://bit.ly/11fQhat asta asa