| RandyOrtonRKO a întrebat:

21.12.2012? sf lumii ce ziceti? e adv?crying mie cam fricaa sad

17 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Discutăm asta pe 27.12. 2012.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu stie nimeni nimic, numai Dumnezeu, poate va fi poate nu, intrebarea e, esti pregatit sa-ti vezi Dumnezeul?
http://www.divinerevelations.info/....../index.htm
Vegheaţi, dar, căci nu ştiţi ziua, nici ceasul în care va veni Fiul omului.
Matei 25:13

| irbis a răspuns:

Daca e sa fie sfarsitul lumii, acesta se va petrece prin faptele oamenilor. Daca sunt destui oameni care cred cu adevarat ca vine sfarsitul lumii, vor actiona in consecinta si vor cauza chiar ei sfarsitul, indiferent daca predictia e de fapt adevarata sau nu.
Sfarsitul nu va veni decat daca foarte multi oamenii chiar cred asta.

| Adrianetc a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu, nu imi este frica pentru ca nu va fi sfarsitul lumii atunci. In Biblie scrie ca sfarsitul va fi cand nu ne vom astepta, ca un hot noaptea. Si mai scrie despre martorii mincinosii care prevestesc sfaristul lumii degeaba, cum sunt mayasii. De aceea trebuie sa fim siguri ca daca atunci cand va veni sfarsitul sa avem mantuire, sa stim ca vom ajunge in rai, Cum? prin credinta in Domnul Isus, care s-a jertfit pe cruce, intentionat pentru iertarea pacatelor noastre, si prin botezul cu apa. Trebuie sa facem botezul cand suntem maturi, cand avem discernamant si cand suntem siguri ca vrem sa-l facem. Botezul este un legamant cu Domnul Isus, si prin el suntem mantuiti. Sa nu va fie frica de oameni mincinosi care zic ei ca au calculat cand va fi sfarsitul. Sa aveti frica de Dumnezeu, pentru ca el hotaraste sfarsitul. Va rog. duceti-va la biserica, CITITI BIBLIA, pentru ca BIBLIA inseamna adevarul. Nu mai leneviti, nu mai stati in traditii, si in betii, fumat, sex si alte desfranari. Pentru ca Dumnezeu vrea sa fim alaturi de El, nu alaturi de lumea asta rea si pacatoasa. Meditati 5 min la ce v-am spus.

| DianaIstratii a răspuns:

Nu...nu trebuie sa-ti fie frica pentru ca nu este adevaratbig grin, a spus sfirsitul lumii si in 2003, 2007... happy, si daca imi amintesc eu bine, parca au spus,, sfirsitul lumii''in 12.12. 2012:d[totusi nu conteaza, nu este adevarat]

| valentino52 a răspuns (pentru DianaIstratii):

Nu uita de 1996, 1999, 2000 si 2001 atunci era apocalipsa in fiecare an laughing. Nu mai zic ca "sfarsitul lumii " e aproape imposibil sa vina si un cataclism pe bune ar creea doar foarte multe victime si criza in lume spre exemplu la japonezi poti spune ca e sfarsitul lumii in fiecare an la cate tsunami-uri si cutermure sunt mor sute de mii de oameni. Eu sunt consient ca nu se intampla nimic dar sunt totusi curios daca alinierea planetelor de pe 21 decembrie o sa cauzeze ceva pierderi de energie cine stie asta chiar e singurul "sfarsit" care coincide cu ceva real si nu doar cu o superstitie gen anul 2000 sau mileniul 3, lucruri care sunt irelevante pentru varsta planetei noastre e doar sistemul creat de noi in care numaram anii.

| Mădă0611 a răspuns:

Stai linistit/a ca n-o sa se intample nimic. Nici in 11.11. 2011 n-am murit :-j
http://www.realitatea.net/......45380.html alta vrajeala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Normal ca ii e frica, doar e alt pusti de 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi-e.
(you see what i did there?)

Răspuns utilizator avertizat
| alex0110 a răspuns:

Eu cred ca se va intampla totusi ceva, pentru ca planetele se aliniaza la cateva sute de milioane de ani. Sigur sigur se va intampla ceva. Pe la ora 21 se aliniaza total si doar in acea ora ne-ar putea fi frica, dupa aceea se va duce totul. Am auzit ca multi s-au pregatit cu buncare uriase in locuri izolate, in care au tone de hrana si izvoare de apa. S-ar putea sfarsi lumea, dar s-ar putea sa nu se intample nimic, deoarece cei care s-au adapostit nu o sa-i ajute chiar pe ei Dumnezeu, nu? Cei care au o inima buna si care se gandesc doar la bine, increzatori in El ca nu le va face nimic, vor scapa. Doar ceicare au incredere in Dumnezeu vor fi in viata. Deci hai sa credem toti ca vom reusi sa trecem peste asta! Ce o fi o fi! E decuzia Lui, si sunt sigur ca va fi o decizie inteleapta.

| JustMeNck a răspuns:

Nu e adv...happy asa s-a spus si pe 11.11. 2011 si nu s-a intamplat nimic...winking

| RazvanVlad a răspuns:

Da se va intampla ce s-a intamplat si in anul 2000 si anul 1996 adica nimic

| 1flower a răspuns:

Stai linitstit nu ii

| MaDyyy33 a răspuns:

Nu ma laughing

| FilosoficAthoughts a răspuns:

Daca stim dinainte ne foloseste la ceva? cand o fi sa fie.numa' sa nu suferim. oricum cu totii o sfarsim la un moment dat, mai vin altii si tot asa cine stie pana cand.in fiecare zi contribuim la sfarsitul nostru unii mai mult altii mai putin. daca am constientiza si ne.am mai schimba.traieste.ti viata pretuieste.o. iubeste.ti si respecta-ti aproapele.si daca am fi uniti pentru binele si bunastarea noastra. daca am fi mai constienti in ganduri si mai apoi si in actiuni n.am mai fi asa neputinciosi speriati in fata sfarsitului. daca e fiecare pentru el.o istorie fara sfarsit.toti pentru Noi sa fim.Cheers