| anonim_4396 a întrebat:

A călătorit cineva până în Venezuela vreodată?
Cum e acolo?
Cum sunt oamenii, cum este cazarea, preturile alimentelor?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Depre benzină pot să zic că e mai ieftină decât apa (chioară) - să tot fie vreo 2-3 cenți pe litru.
Fain, nu?

| Simpatic a răspuns:

Legenda spune ca cei care au calatorit in Venezuela sau Mexic... nu s-au mai intors vreodata, sa ne povesteasca cum a fost acolowinking

| ILoveBlackCats a răspuns (pentru Simpatic):

Da, le-a placut prea mult acolo laughing

| LordCristobal a răspuns:

La ora actuala cred ca e cea mai periculoasa tara din lume.Am vazut niste vloguri de iti tremura sira spinarii. Oamenii sunt ok si joviali asa cum sunt toti cei din America Latina dar pe strazi nu prea siguranta.Din cauza instabilitatii politice exista multe bande de cartier care se ocupa cu trafic de droguri si rapiri, practic nu prea e sigura tara asta deloc pentru turisti.Probabil inflatia e foarte mare acolo si preturile sunt foarte mici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Preturile sunt foarte mici dar e cel mai periculos lc de pe pamant in momentul asta. Au fost mai multe lovituri de stat poate chiar conflicte violente si este un loc foarte periculos. Regimul politic este comunist si sa nu va duceti acolo!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Venezuela has one of the highest murder rates in the world. Armed robbery, mugging, carjacking and burglary are all very common and often accompanied by extreme violence. Do not resist an attacker. Remain alert and avoid displaying electronics or valuables while on the street or in a vehicle."

| GabrielaaGbai244 a răspuns:

Venezuela e o destinație turistică populară pentru călători, datorită peisajelor frumoase pe care le are, a plajelor și a altor atracții turistice. Cu toate acestea, în ultimii ani țara a fost afectată de o criză economică și politică gravă, ceea ce a dus la instabilitate, insecuritate și lipsuri.

Din cauza acestor condiții dificile, călătoria în Venezuela poate fi riscantă și nu este recomandată în prezent. Oamenii din Venezuela sunt în general ospitalieri și prietenoși, dar situația politică și economică precară a dus la tensionări sociale și insecuritate crescută.

În ceea ce privește cazarea, există o varietate de opțiuni disponibile în marile orașe și zonele turistice, de la hoteluri de lux la pensiuni și hosteluri mai ieftine. Cu toate acestea, din cauza inflației mari, prețurile alimentelor și a altor bunuri de consum au crescut semnificativ în Venezuela, iar accesul la produse de bază poate fi dificil uneori.