| EuNoName a întrebat:

Actualul meu iubit a fost cu cea mai buna prietena a mea[eram BFF pe atunci.]dar acum m-am certat cu acea prietena si iubitul meu parca se apropie tot mai mult de ea. Voi ce credeti? A fost cu mine doar din interes, pentru a fi aproape de ea, sau pentru ca ma placea cu adevarat?straight face

Răspuns Câştigător
| Bunicul62 a răspuns:

Fata mosului ce sa zic, semeni vint culegi furtuna. Prietenia este mai ceva ca tot aurul din lume.Eu am si acum prieteni de 55 de ani si ne ajutam unul pe altul mai ceva ca fratii.Nu ne certam cind eram flaci de la fete, noi eram prieteni si ne respectam.Deci fata mosului cauta sa fii statornica in prietenie. Vezi ce spune in dictionar la cuvintul prieten/a si evalueaza relatia ta cu ea/el si trage tu concluzia ca eu nu pot.Eu am fost prieten cu baba mea inainte sa plec in armata si dupa 2 ani eram casatoriti am 4 cutii de pantofi pline cu scrisori de la ea si nu regret nici eu nici ea. Poate asa o fi rinduit Bunul Dumnezeu, pentru mine si baba mea

2 răspunsuri:
| inteligenta a răspuns:

Cred ca...a fost doar din interes pentru ca nu ar face asa ceva daca te-ar iubi sunt sigura! Este un nemernic si un nesimtit i-ar daca ti-ar fi prietena fata atunci nu ar fi cu el sunt sigura! dar daca va fi cu el inseamna ca nu era prietena ta
funda please?

| EuNoName explică (pentru inteligenta):

Ne-am certat pe tema asta sa stii am facut scandal ea a inceput sa tipe la mine"de ce mi l-ai furat ma?"tu nu stii cat il iubeam ca eram cu el,el era sufetul mew, era inima mea,, zii ma dc mi l-ai furat?" zicea ea si apoi am inceput sa ne luam de par sa ne batem. apoi am plans aman2... ce naiba?crying