| SorinaMatache1 a întrebat:

Acum 3 ani, parintii mi au dus cainele la care tineam foarte mult din mai multe probleme pe care le făcea. La 11 noaptea când am venit acasă l am găsit la poarta după 3 ani… părea ca ma așteaptă și a sarit instant pe mine, m-a doborât și a refuzat sa se mai dea scherlaind, l-am luat acasă, credeti ca el 3 ani a căutat casa? Câinii pot suferii? Ma simt extrem de prost și am suferit mult când am aflat, totuși taica miu spune ca l a văzut călcat de mașina a doua zi după ce l a lăsat … Eu nu știu ce sa mai cred, are același miros, e aceeasi rasa și când m-am uitat in ochii lui am simțit o conexiune. Nu am nicio explicație cum a apărut, a rămas tot cam ca înainte, doar ca aspectul e puțin diferit, nu mi amintesc sa fii avut atâta albeața pe el totusi si asta ma face confuza

Răspuns Câştigător
| Kozi a răspuns:

Cu siguranta a cautat casa. Animalele au simtul orientarii dar si devotament fata de stapani. Probabil l-au dus foarte departe sau a fost inchis daca i-au trebuit trei ani. Poate tu nu-l mai recunosti. Dar el te-ar fi recunoscut si dupa 20 de ani. Da, animalele sufera. Nu zici tu ca schelelalaia si ca nu se mai dadea jos de pe tine? A suferit ca i-ai lipsit.
Tatal tau ti-a spus asa ca sa nu mai speri ca se intoarce, sa nu-l cauti.
Acum nu-ti ramane decat sa-l dresezi ca sa nu mai faca problemele pe care le-a facut. Te iubeste, trateaza-l cu dragoste.

1 răspuns:
| pufulescu0o a răspuns:

Probabil are fire albe pe fata si in jurul botului. Asta inseamna ca a imbatranit! 3 ani sunt multi pentru un caine, cam cat 20 pentru un om.
Oricum ma bucur ca ti-ai regasit prietenul!