| Jessica1235 a întrebat:

Acum câteva zile îmi apărea pe Instagram că urmăresc 156 de persoane iar azi mi-a arata că urmăresc 157 fără să fi adăugat pe cineva, ce se întâmplă? Îmi dă erori Instagram-ul sau?

Sau de câteva ori am primit notificare pe telefon cu ceva cod pentru parola mea, nu mai știu exact cum scria, de ce?

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil ai dat follow cuiva care are contul privat, prin urmare s-a trimis solicitare. Acea persoana ti-a acceptat azi solicitarea de a o urmari si de aceea apare o persoana in plus in lista.

| Jessica1235 explică (pentru dullcat):

Ar fi posibil dar mi-am verificat lista de persoane pe care le urmăresc și am găsit o fată pe care nici nu o cunosc și la care sigur nu i-am dat follow?

| dullcat a răspuns (pentru Jessica1235):

Multi cauta follow4follow, etc. si apoi dupa o perioada isi schimba numele + poza de profil.M-am trezit si eu cu conturi dubioase in lista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jessica1235):

Poate i-ai dat follow din greșeală sau neatenție cum mi se mai întâmplă mie sa dau subscribe pe YouTube la diverse canale din greșeală sau când aveam Facebook și tot din greșeală, dateam like unor pagini.

| Jessica1235 explică (pentru dullcat):

Am pățit și eu asta exact acum câteva zile și tocmai de aceea odată la ceva timp verific lista de urmăritori.

| Jessica1235 explică (pentru anonim_4396):

Ar fii posibil și asta

| blackann a răspuns:

Sau este cineva care a avut contul inchis si acum ca l-a redeschis a reaparut in lista ta.