| silviu_4058 a întrebat:

Acum o zi sau doua a fost o intrebare "crezi sau nu in dumnezeu". pentru cei care nu cred : daca credeti in D-zeu nu aveti nimic de pierdut( pentru ca daca exista aveti de castigat, ajungeyi i rai; daca nu exista la fel, nu pierdeti nimic, nu va ia nimeni gatul ), iar daca nu credeti (daca exista aveti de pierdut pentru ca o sa ajungeti in iad daca nu exista sunteti ok)

6 răspunsuri:
| Myssteriusthanlife a răspuns:

Lasa-i sunt vai de capu lor
@paranoidOwl sa ne trimiti scrisoare da? ai promis laughing

| NoChanceForUs a răspuns:

În Rai plătim în timpul vieții ca să plutim după moarte pe acolo drogați.
Măcar în iad ai ceva băutură,femei frumoase...ce dracu,lasă-ne cu
misiunea ta,Dumnezeu nu te vrea. Dacă crezi în el gata,ajungi în Rai,iar dacă nu,ei bine Dumniezo nu vrea oameni care nu cred în el, așa că îi dă dracului, îi bagă în origini.

| Alphawolf a răspuns:

Cum ramane cu sinceritatea fata de propria persoana? Daca exista Dumnezeu nimeni nu-l poate fenta!

| ParanoidOwl a răspuns:

Ba uite sivliule ca am de pierdut. Nu poti gandi liber decat atunci cand ai scapat de prejudecatile stupide, pupatu de moaste si postelile inutile. Si mie imi place al naibii de mult sa gandesc liber. Asta ca sa nu mai amintesc ca ma pot gandi la 100 de alte chestii pe care le pot face cu banii pe care ii baga grasanu' de popa in sutana. Si mai pierd si timp inutil in fum de tamaie si babe, timp in care pot citi sau largi orizonturile in loc sa mi le ingustez cu superstitii. Stai linistit, o sa-ti trimit o vedere din iad ca sa vezi si tu cum e pe acolo.

| dobratitus a răspuns (pentru ParanoidOwl):

Buna,da-mi voie sa te felicit pentru modul in care gandesti, iti pot spune cu certitudine ca nu o sa ajungi in iad daca nu saruti oasele sfintilor, dimpotriva s-ar putea sa ajungi in rai
D-zeu sa fie cu tine!

| ParanoidOwl a răspuns:

Silviule*, ma scuzi...eroare de tipar