| Techirghi a întrebat:

Am 11 ani si 1.45 inaltine, 46 kg. Stiu ca nu e ok si vrea sa slabesc. Ieri am mancat un ou fiert insa astazi 2 bucati de carne si cativa pufuleti cu cascaval. Credeti ca pufuletii o sa se depuna? Obisnuiam sa mananc dulciuri si paine. Oare daca continui ca ieri pana la sfarsitul saptamanii o sa slabesc?

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da' fructele şi legumele ce au? Sau nu te interesează efectiv să-ţi hrăneşti organismul, ci doar să-l îndopi cu ceva mortăciuni?

| RAY a răspuns:

La varsta ta nu trebuie sa fi privata de mancare pentru dezvoltarea ta normala, evita dulciurile ca alea dau pofta de mancare mare, degeaba te infometezi o saptamana ca apoi recuperezi la greu, termina cu dietele nu sunt sanatoase nu la varsta ta ca cu kg stai ok, dar fa si sport, alearga, joaca-te cu copii etc