| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani si ai mei se comporta ca si un as fi inca copil, tot zice daca vreau sa ies afara ca nu ai ce face tu afara ca e frig bla bla, ca nu stiu ce, pot sa fac ce vreau fara sa imi pese de parerea lor? Nu pot sa iau pantaloni aia ca nu stiu ce si lucruri din astea aiurea, si stau in casa si nu fac nimic si asta fac in fiecare zi nu ma pot distra deloc

1 răspuns:
| VoidEternal a răspuns:

Prinzi mai multe muște cu miere decât cu oțet.
Un comportament ok din partea ta ii poate determina sa fie mai îngăduitori.

Poți să faci ce vrei fără să-ți pese de părerea lor atâta timp cât nu depinzi de ei să-ți plătească, întreținerea, hainele, mâncarea, utilitățile, etc.

Catch my drift?