| lala_2090 a întrebat:

Am auzit ca usturoiul este un remediu bun pentru cosuri dar este norma ca atunci cand te dai cu el sa te usture (fata dau fundita)!?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mai bine pui masti de fructe( lamaie stoarsa combinata cu argila sau pur si simplu iti treci o feliuta de lamaie peste fata curatata in prealabil).

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Eu as spune sa nu te dai cu usturoi.ai putea sa te duci la farmacie si sa iei Clean and Clear. am avut si eu niste probleme cu cosurile dar acum nu mai am! esste foarte bun

| Kidd ♡ a răspuns:

Asa e.Am citit intr-un ziar ca trebuie sa tai o feliutza sau mai multe de usturoi (ddepinde cate cosuri ai) si da ai pe cos/cosuri. Te va ustura putin, dar va trece.Cosul/cosurile se va/vor usca maxim intr-o zi.
Eu am incercat happy e destul de bun.Acum depinde si de tenul fiecaruia.
Te sfatuiesc mai bine sa mergi la un dermatolog.
Bye kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e normal sa usture putin, nu-i nici-o problema.