| stefana7 a întrebat:

Am facut poze dezbracata pentru fostul meu iubit. Timp de un an el m-a santajat, ii trimiteam bani, ii incarcam telefonul si tot ce vroia el sa mai fac, sa nu posteze pozele pe facebook. Cand nu am mai avut de unde sa-i trimit bani a pus pozele pe facebook. nu stiu ce sa fac acum, vrea sa o faca din nou, eu am un alt prieten, care nu stie despre asta.

Răspuns Câştigător
| PinkTerror a răspuns:

Fiecare are un trecut. Si daca nu intelege asta, problema lui.

In ceea ce priveste ratatul asta, nu ai prieteni care sa te poata ajuta sa" rezolvi" problema?

Sau macar vorbeste cu politia. Santajul este pedepsit prin lege cat si abuzul de incredere. (probabil ca nu te-a obligat sa faci asta)

In plus. Poti anunta facebookul de acest santaj. Ei ar putea sa ii blocheze contul, sa sterga pozele, etc.

Si sincer, cel mai bine spune-i tu prietenului tau. Ca daca afla de pe facebook si etc. e mai grav.

AAAA Si daca e oricand ii poti spune ca a fost photoshopata.

^_^

Have Fun

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Reclama-l la Politie pentru santaj. faci dovada cu pozele postate de el pe fb, si ''il salta'' baietii mintenasi.rolling on the floor

| HighByTheBeach a răspuns:

Adreseaza-te politiei

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Asculta-l pe pink! E cel mai bun sfat.

| Oana65 a răspuns:

Pai,draga mea, tu inainte sa faci poze de-astea ar trebui sa stii cu ce fel de persoana stai langa tine! Cu totii facem greseli, dar cred ca ai o varsta de maxim 15 ani de faci asemenea greseli, te-ai pripit... uite sfaturile mele:
- ca sa nu se ajunga la politie. eu cred ca orice problema poate fi rezolvata comunicand poti vorbi cu el despre asta, sa stearga pozele
-sau, daca il ai si tu la mana cu ceva santajeaza-l! Funda?

| stefana7 explică (pentru Oana65):

Am aproape 18 ani...