| Andrei200202 a întrebat:

Am fost întrebați la școală ce pasiuni avem. Intrebarea asta ne-a inchis cu totul, doar vreo 2 ce mai aveau o pasiune, in rest nimeni nu stia ce sa spuna (ma joc jocuri online?, mananc?)
Întrebarea mea este: Voi ce pasiuni aveți, cum îți poți găsi o pasiune?

Răspuns Câştigător
| Mariarobertina300000000 a răspuns:

In era digitala e greu sa mai gasesti ceva nou ce te poate pasiona...
Sfatul meu e sa mai lasam telefonul si sa iesim, sa citim, sa ne documentam, sa ne plimbam, orice activitate poate sa te ajute sa te dezvolti! citeste tot ce prinzi! Te ajuta mult!
Pe mine ma pasioneaza scrisul, si am descoperit asta cand oamenii nu erau corecti cu mine si mi am gadit un refugiu pentru suflet.
Sa nu ti fie teama sa traiesti, desi nu multi mai lasa telefonul, nu este o solutie, desi este comod! Eu zic sa traiti experiente, exista o viata frumoasa in spatele ecranului pe care voi o ratati si e trist ca e foarte frumoasa perioada adolescentei, copilariei, dupa caz iar voi o ratati pentru un joc de care peste cateva saptamani va plictisiti!
Daca mai ai nevoie de un sfat sunt aici!

| Andrei200202 explică (pentru Mariarobertina300000000):

Si mie imi place sa citesc, dar nu vad asta ca pe o pasiune, cel putin nu ma satisface.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pasiune nu se cauta dai peste ea sau da ea peste tine.

| Andrei200202 explică (pentru suntserios):

Tu ce pasiuni ai?

| suntserios a răspuns (pentru Andrei200202):

Masinile si călătoriile

| Andrei200202 explică (pentru suntserios):

La scoala ni s-a spus ca o pasiune e atunci cand ajungi sa faci si bani din asta, e adevarat?

| suntserios a răspuns (pentru Andrei200202):

Ar fi jobul ideal