| introduaicinumele a întrebat:

Am intrat la liceu cu un coleg pe care nu-l suport. suntem singurii din scoala noastra, si fix cu el am intrat! Totusi ma gandesc si pozitiv. sunt 2 clase la profilul la care am intrat, se poate specifica cand ma inscriu ca nu vreau sa fiu in clasa cu cutarica si sa intram in clase diferite?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ati intrat la acelasi profil sunt 90% sanse sa va puna in aceeasi clasa pentru ca se uita mai intai la scoala de provenienta.Asa mi-au facut si mie, m-au pus in aceeasi clasa cu cei care proveneau de la aceeasi scoala ca si mine.
Cand te duci la inscriere ii explici frumos profesorului respectiv ca nu vrei sa fii in clasa cu el si daca e intelegator te va ajuta.

| Zabbyel a răspuns:

Soarta happy de cine fugi cu ala mi te intalnesti laughing)

| R3dEyE a răspuns:

Pai nu ai cum sa specifici, alegi profilul si te baga ei in prima clasa daca ai medii mari si daca nu in adoua. Deci inca mai sunt sanse sa scapi. Sau te poti transvera., sau sa ii spui secretarei aceasta problema si vei vedea ce se poate face. Dar totusi sunt inca vreo 20 si ceva de colegi, nu e neaparat sa stai pe langa el.

| introduaicinumele explică (pentru R3dEyE):

28 de colegi vor fi in clasa. Oricum, eu am avut media mai mare decat a lui. si sunt prin prima jumatate de copii, el in a 2a. Poate eu intru in prima si el in a2a mersi de raspuns!

| R3dEyE a răspuns (pentru introduaicinumele):

Cu placere.
Funda?

| Dragomik a răspuns:

Si eu am patit la fel doar ca la mine e o colega.Cand ne vor repartiza pe clase probabil se vor lua dupa medii sau dupa nume.Totusi cred ca ne vor amesteca pentru ca ambele clase sa fie echilibrate(ma refer la medii mari si mai putin mari)dar poate vei putea face o cerere la director/directoare sa te mute in caz ca ai ghinion.Succes!