| ci93 a întrebat:

Am luat carnetul in Italia in urma cu 2 luni...peste o luna vin in vacanta in Romania, vreau sa stiu daca semnul de incepator este obligatoriu

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Cred ca da ca sa nu incalci legea si mai ales ca nu ai un an, nici macar jumatate si un an e timpul de tinut semnul si mai ales ca daca vii intr-o tara trebuie sa respecti regulile de acolo.Cand te duci in Italia, te adaptezi la cerintele de acolo si tot asa.Asta e valabil si pentru viteza etc.Bafta! happy

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Totdeauna ti se aplica legislatia tarii in care te afli la momentul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este obligatoriu sigur!