| anonim_4396 a întrebat:

Am mereu pofta de avocado dar niciodata nu pot sa-l mananc pe tot ca nu prea imi place. E normal sa am mereu pofta de ceva ce nu imi place?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E foarte bine că e sănătos.
cum îl mănânci?
eu în consum în 2 feluri :
sendviș pe pâine toast unsă cu avocado peste care pun feliuțe de ou fiert, ceva frunze gen baby spinach sau salată și pe deasupra bucăți mici de brânză și semințe : floarea soarelui crude, susan, in etc.
sau îl mai folosesc să fac un dressing mai gras la salată : iaurt 3, 5% grăsime, usturoi tăiat mărunt și 1-2 lingurițe pline de avocado

| Andreeush a răspuns:

Ești cumva însărcinată?

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Nu.

| Drkurt01 a răspuns:

Pare un paradox, ahah

| Torque a răspuns:

Ai mereu pofta pentru ca esti o tipa gustoasa, mai pe scurt iti este usor sa iti vina pofta de ceva cand e referit la mancare. Nu poti sa-l mananci pe tot pentru ca, probabil nu poti sa mananci mai mult decat ai mancat in momentul acela. Este ceva normal, asa mi se intampla si mie cu pepenele, dar nu reusesc sa-l mananc pe tothee hee