| Anoniimm20000 a întrebat:

Am nevoie de ajutor sau poate niste sfaturi. Mai e putin si incepe scoala iar eu am probleme cu timiditate, desi am incercat sa ies des cu prietenii nu m-a ajutat. Intru la liceu in ceteva zile si imi este foarte teama de colegi, mi-e teama sa nu se faca glume pe seama mea, sa nu rada de mine, mi s-a intamplat asta in generala si din cauza asta am refuzat sa mai merg la scoala. Am terminat clasa 7-8 la fq. Ma gandesc zilnic cum o sa comunic, cum o sa ma bag in seama cu ei, atunci cand incerc sa comunic nu stiu ce ce mi se intampla parca nu mai stiu de mine, transpir toata, ma incurc in cuvinte.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești fată?

| oglindasultanului a răspuns:

Mai multa actiune si nu mai gandi asa.

| Fabianaa a răspuns:

Fi tupeist/a. Nu se întâmplă nimic dacă vorbești cu colegii. Saluta-i, întra în vorba cu ei, întreba-i ce fac sau cum și-au petrecut vacanta de vara. Un small chat, nu te pune nimeni sa stai la taclale. Dacă îți vezi colegii tai ca stau toți la olalta mergi și tu acolo. Doar asa scapi de timiditate.