| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Am si eu o mica curiozitate- voi credeti ca un barbat gay ( gay pasiv) se poate atasa foarte mult de o femeie? si ma refer aici la faptul ca intre cei doi exista o incredere foarte mare si o relatie foarte stransa de prietenie, care depaseste oarecum bariera de simpla amicitie.
Voi credeti ca asta ii poate schimba baiatului comportamentul, orientarea sau ramane gay pe viata?
Astept cu drag raspunsurile voastre!

17 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Ce legătură are prietenia cu preferințele sexuale?
Poate să fie prieten cu o femeie, să se înteleagă bine cu ea și să facă chestii împreună, dar în același timp s-o ia în continuare la maro de la alți bărbați.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Wøodenpints):

Nu ai inteles ce am vrut sa spun- ideea este ca nu-i vorba de o simpla prietenie, ci aceasta depaseste cu mult barierele unei relatii normale de prietenie. Mi-a spus ca se sime foarte atatat de mine si uneori cand suntem impreuna are momente cand pur si simplu nu vrea sa plec de langa el, nu stiu daca asta mai tine de o simpla prietenie si atat.

| Ibrahimovic a răspuns:

Cine-i gay, tot gay e...

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Ibrahimovic):

Nu se mai intampla oare si minuni pe lumea asta, nu mai sunt si exceptii? eu nu ma confrunt cu asemenea probleme ca sa stiu, insa incerc sa ma documentez...

| Ibrahimovic a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Mici exceptii...

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Ibrahimovic):

Deci exista pana la urma si exceptii? Oare care putea fii acel indiciu prin care ar da de inteles ca vrea sa se schimbe daca tot exista si exceptii?

| Gekkō a răspuns:

Nu, dar poate ramane o prietenie buna. Un baiat gay se ataseaza mai repede de o fata decat de un baiat (din punct de vedere a unei relatie de prietenie)
Nu stiu ce sa spun mai mult

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Gekkō):

Stiu asta, numai ca intre mine si el este vorba de o foarte stransa relatie de prietenie, care depaseste cu mult barierele unei amicitii normale. Intotdeauna ma cauta, vorbim foarte mult chiar, fara rezerve de comunicare si uneori chiar are momente cand ma priveste altfel, ccea ce m-a facut sa cred la un moment dat ca ar putea avea in timp unele schimbari asupra lui. Nu stiu pana unde poate merge prietenia unui barbat gay cu o femeie? ce inseamna atasamentul fata de ea si daca aceasta poate avea urmari asupra lui?

| Gekkō a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Nu stiu sigur, el poate sa te priveasca ca pe cea mai buna persoana din viata lui. Sansele ca un baiat gay sa se schimbe sunt foarte mici, cam 5%.
Nu cunosc situatia si nici pe el, ca sa pot sa-mi dau cu parerea, dar, ca intotdeauna, exista si exceptii in viata. Deci, s-ar putea, cred eu, sa fie cum zici tu. Dar chiar daca va ajunge sa indrageasca o fata, acel ceva gay din nauntrul lui tot va ramanea.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Gekkō):

Of Doamne, cat mi-as dori sa il vad si altfel, sa se schimbe, sa fie un om ca toti ceilalti, fara sa-l mai vad suferind din cauza unei relatii esuate sau sa stau mereu cu frica ca in orice moment prin neatentie sau inconstienta pana la urma ar putea contacta vreo boala urata. Cred ca as da toti anii din viata mea, daca as putea sa-l ajut cumva sa scape de povara asta, dar din pacate...

| Gekkō a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

E un om cat se poate de normal.
Sunt impresionat de felul cum reactionezi. Nu multe persoane sunt asa ca tine.
De obicei, ceilalti oameni ii discrimineaza si nu ii inteleg absolut deloc.
Interesant ce spui...

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Gekkō):

Stiu, pana si el a fost uimit de reactia mea cand mi-a spus. Interesant este faptul ca si lui ii pasa foarte mult de mine, niciodata nu ma lasa la greu si intotdeauna imi este alaturi in momentele grele. Stiu ca l-am impresionat foarte mult prin comportamentul si atitudinea mea, se astepta sa-l resping, dar nu este asa. Eu il inteleg, l-am inteles din prima secunda si ma tem pentru viitorul si sanatatea lui, pentru ca sunt atatea pericole in lumea asta.

| Gekkō a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Asa e, dar daca nu e vreau aventurier care are contacte sexuale cu baieti, nu o sa aiba nimic. Important e sa fie om fain si de treaba. Asta e cel mai bine.
Daca ii pasa de tine, iti e un bun prieten care nu te lasa la greu. Foarte tare!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Gekkō):

Nu este aventurier, din contra, a avut relatii foarte lungi, cea mai mica a fost de 4 ani. Este foarte de treaba, dar cu toate ca ne cunoastem de foarte multi ani, uneori am senzatia ca nu il inteleg si ma refer aici la ceea ce gandeste. Au fost momente, cand m-a uimit in adevaratul sens al cuvantului. Imi amintesc ca odata eram in statie, asteptand o masina ca eu sa plec acasa, el era langa mine. Am pierdut atunci vreo 5 masini si am plecat cu ultima pana la urma, desi nu as fi vrut sa plec. A doua zi mi-a spus ca nu era nici o problema ca pierdusem atatea masini si ca o luasem pe ultima, pentru ca nici unul dintre noi nu voia ca eu sa plec. M-a surprins profund raspunsul lui, iar cat am stat in statie ma privea altfel decat in mod obisnuit. Cand mi-a spus ca este gay, mi-a zis printre altele ca se gandea ca o sa-l resping pentru ca eu am alte aspiratii, nu sa am langa mine o astfel de persoana. Atunci l-am imbrasitat si i-am spus ca orice ar fi, eu ii voi fi mereu alaturi, ceea ce s-a si intamplat. Este foarte emotionanta si in acelasi timp dureroasa povestea...

| Gekkō a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Da, ce gandesc oamenii nu vo stii niciodata. Chiar daca cunosti o persoana foarte bine, nu va fi niciodata indeajuns, pentru ca el e singurul ce se cunoaste cel mai bine pe el insusi.
E bine ca ai un prieten bun happy

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Gekkō):

Multumesc mult pentru tot si imi cer scuze daca te-am stresat cu chestia asta, insa ma aflu si eu intr-un moment mai dificil si nu am cu cine vorbi, mai ales despre o problema de genul asta, pe care nu o stie nimeni, iar celor din jur nu o pot spune.

| Gekkō a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Nu ai de ce. Te inteleg. Sper sa fie bine happy