| Iuli122122 a întrebat:

Am o intrebare... acronimul DILFS de la ce vine?
Spre exemplu am vazut un baiat cu ochelari care purta acesti ochelari cu mesajul `i love dilfs`. Pe net zice ceva ce ar purta o fata. Il cunosc pe baiat si nu e pe `invers`. Faza este daca pot si baietii sa aiba acest mesaj sau lor li se atribuie MILF?

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Dilf e varianta masculina a Milf.
Milf vine de la "mom I would love to fcuk" și se atribuie in general femeilor mai mature dar atractive. D-ul vine de la "dad". Deci prietenul tau ori nu știe ce mesaj transmite, ori e pe invers.

| ncristian7805 a răspuns:

Se refera la atractia de natura sexuala fata de femeile/barbatii mai in varsta

| Iuli122122 explică (pentru ncristian7805):

Deci daca un el poarta acesti ochelari nu inseamna ca e gay, nu? ori litera D/M stabileste asta?

| ncristian7805 a răspuns (pentru Iuli122122):

Asta nu stiu sa zic, ramanem cu speranta ca nu este