| demon a întrebat:

Am o intrebare am fost impreuna 3 ani jumate cu o fata si ne-am despartit au trecut 3 luni si imi era cam dor de ea dar azi dupa ce am aflat ca ii place de un baiat parca am inebunit straight face o vreau mai mult inapoi ma intrebam ce sa fac sa o recuceresc? un cadou? >sickva rog cateva sugestii ce ar trebui sa fac

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Parerea mea sa nu faci nimic daca nu esti sigur ca o iubesti.De ce sa pierzi timpul tau si sa-i strici si ei o posibila prietenie asa aiurea ca nu-ti convine ca ea isi vede de viata ei? Daca nu esti sigur ca o iubesti e pacat sa te laşi prada geloziei sau pur si simplu nu suporti sa o vezi cu altcineva.Cunosc sentimentul si sunt fata dar in cazul meu nu eram indragostita si nu am facut nimic.Gandeste-te bine inainte daca o iubesti si vrei sa fii cu ea si cand va avea 80 de ani si cadoul va fi iubirea ta, dar daca nu las-o in pace.Ai avut atatia ani cu ea si v-ati despartit.Las-o sa-si vada de viata ei si nu mai pierde timpul si nici pe al ei. Daca o iubesti ii spui si gata, dar se poate sa-i spui degeaba.Cam dor cum zici tu nu e de ajuns sa strici o relatie ca nu ai ce face si esti tu singur.Mai bine iti vezi de viata ta daca nu o iubesti.

| 4b a răspuns:

Auzi tu pustiu, crezi ca un cadou este un ''burete de sters tot ce a fost''? parerea mea e sa o lasi mai moale acum si sa incerci sa te linistesti... daca ati fost impreuna 3 ani, si AMBII va iubiti, o sa va impacati; insa daca ea nu mai tine la tine, ar trebui sa te obisnuiesti cu ideea. Stiu ca este greu, insa niciodata n-am dat un sfat daca nu am trecut si eu prin asa cevacrying