| yoloqerty a întrebat:

Am o problema si poate ma ajutati.
Povestea e in felul urmator :
Am o colega cu care am fost impreuna anul trecut si s-a despartit de mine dupa 3 luni pe motivul parinti (ca nu o lasau sa aiba iubit). Mentionez sunt pe clasa a 8-a si stiu ca multi o sa spuneti ca de ce am eu nevoie de relatii la varsta asta dar e o fata la care chiar tin si chiar o iubesc...
Treaba e in felul urmator ca am incercat de cand s-a despartit de mine sa o recuceresc si am primit refuz acum cateva luni... ideea e ca acum am inteles ca nu mai are probleme cu parintii si vreau sa fim impreuna, cum reusesc sa o recuceresc pentru ca tin enorm la ea?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Esti clasa a 8 a.Lasa prostiile si asculta ce`ti zic.O vei uita in maxim o luna daca iti gasesti ceva de facut.O sa vezi ca iubirea vine si trece pana inveti cum sta treaba.Cand o sa mai cresti si te vei mai maturiza te vei amuza la gandul ca ai suferit aiurea acum.Incet, incet vei invata cum sa le atragi si cum sa le pastrezi in functie de ceea ce iti doresti tu de la ele, insa pana atunci iesi si tu la un fotbal cu baietii, joaca un CS, cunoaste o fata noua, dar care sa nu`ti ia mintile iar si tine`te de scoala cel mai important, ca pe viitor sa poti avea orice fata iti doresti happy

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ce persoana renunta la iubire din cauza parintilor? Nu te placea indeajuns de mult si te-a parasit din alte motive asadar ideal ar fi sa o lasi balta. Oricum, incepi in curand liceul si vor fi o multime de fete noi si situatii propice ca sa`si gasesti iar dragostea happy

| yoloqerty explică (pentru WaterDrop):

Problema e ca nu pot sa o las asa usor, e din inima iubirea mea pentru ea crying

| WaterDrop a răspuns (pentru yoloqerty):

Esti clasa a 8 a.Lasa prostiile si asculta ce`ti zic.O vei uita in maxim o luna daca iti gasesti ceva de facut.O sa vezi ca iubirea vine si trece pana inveti cum sta treaba.Cand o sa mai cresti si te vei mai maturiza te vei amuza la gandul ca ai suferit aiurea acum.Incet, incet vei invata cum sa le atragi si cum sa le pastrezi in functie de ceea ce iti doresti tu de la ele, insa pana atunci iesi si tu la un fotbal cu baietii, joaca un CS, cunoaste o fata noua, dar care sa nu`ti ia mintile iar si tine`te de scoala cel mai important, ca pe viitor sa poti avea orice fata iti doresti happy